The Physician’s Foundation‘a göre hekimlerin %81’i tam zamanlı çalıştığını ifade ederken, yalnızca %19’u daha fazla hasta görmeye zamanı olduğunu söylüyor. Ayrıca hekimler vaktinin %20’sini klinik amaçlar dışındaki belgeler üzerinde harcıyor. Hastalar, artık IBM Watson IoT Platformu’na bağlı hoparlörlerle etkileşim kurarak, ışıklar ve panjurlar gibi hastanede yatış sürecini etkileyen unsurları ve genel deneyimi kontrol edebiliyor. Ayrıca, hastane olanakları hakkında sorular sorup, hekimlerin özgeçmişleriyle marsbahis ilgili bilgi alabiliyorlar.

Thomas Jefferson University ve Jefferson Health Teknoloji İnovasyonu ve Müşteri Deneyimi Başkan Yardımcısı Neil Gomes konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Hastanede olmak hastalar ve yakınları için kimi zaman yoğun, endişe yaratıcı ve hatta korkutucu bir deneyim olabiliyor. Vizyon sahibi Başkanımız ve CEO’muz Dr. Stephen Klasko sayesinde bir hemşire çağırmak zorunda kalmadan hastane ziyaretleri sırasında hastalarımıza temel, ancak önemli bilgileri doğal dilde aktarabilen, Watson IoT destekli hoparlörler gibi yeni inovasyonlara yatırım yapabiliyoruz.” dedi.

IBM Watson kognitif bilişim ve doğal dil yeteneklerinden yararlanan IBM Watson IoT Platformu’na bağlı olan oda hoparlörleri ile hastalar kendilerini ilgilendiren önemli hastane verilerine kolaylıkla erişebiliyor ve yatış sürecinde kafalarında oluşabilecek sorulara yanıt bulabiliyorlar.

Bu uygulama ile birlikte hastalar örneğin, “Kardeşim Salı günü beni ne zaman ziyaret edebilir?” ya da “Doktorum hakkında bilgi ver” gibi bilgi isteğinde bulunabiliyor. “Şelale müziği çal” ya da “Oda sıcaklığını artır/düşür” ya da “Her 4 saatte bir kalkıp yürümem gerektiğini bana hatırlat” gibi isteklerini de bildirebiliyorlar.  Ayrıca, “Bir anket yap ve sonuçlarını hemşirem için kaydet” gibi hastanın hastanede geçirdiği süreyi daha konforlu, rahat ve eğlenceli hale getirmeye yardımcı olabilecek etkileşimli bir diyalog kurabiliyorlar.

Jefferson Hakkında:

Thomas Jefferson University ve Jefferson Health akademik ve klinik birimleriyle Jefferson, büyük Philadelphia bölgesi ve güney New Jersey için sağlık hizmetlerinin tanımını yeniden yapıyor. Abington Health ve Aria Health ile birleşiminden bu yana Jefferson, hastalar için en yüksek kalitede klinik bakım hizmeti sağlama, yarının sağlık uzmanlarını eğitme ve tedavinin geleceğini şekillendirecek yeni tedaviler ve terapiler keşfetmeye kendini adamış 23.000 kişiyi bünyesinde barındırıyor. Kökleri 1824’e kadar uzanan bir üniversite ve hastaneyle bugün Jefferson, her yıl 1,9 milyon ayakta tedavi ziyareti ve 363.000 acil hasta ve 96.000’in üzerinde yatan hastaya hizmet veren, bölge genelinde çok sayıda hekimlik uygulaması, 32 ayakta tedavi ve acil bakım noktası, 9 hastane ve 6 okuldan oluşur.

IBM Watson Nesnelerin İnterneti hakkında:

IBM Watson IoT hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.ibm.com/iot adresini ziyaret edin.

IBM Hakkında:

IBM, merkezi Armonk, New York’ta bulunan dünyanın en büyük teknoloji ve danışmanlık şirketidir. 170’i aşkın ülkede faaliyet gösteren IBM, işletmelerin, kamu ve sivil kuruluşların sorunlarına çözüm bulmaktadır. IBM, 1938’den beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. IBM’in 2015 yılsonu itibariyle cirosu 81.7 Milyar $’dır.

İnovasyon, IBM’in stratejisinin kalbidir. Şirket, yazılım, donanım ve geniş bir yelpazede altyapı, bulut ve danışmanlık hizmetlerini geliştirmekte ve sunmaktadır. IBM çalışanları, şirketin iş danışmanlığı, teknoloji ve AR-GE uzmanlığını kullanarak dünyanın dört bir tarafındaki müşterilerle birlikte daha akıllı bir dünya oluşturmak için çalışmaktadır.

**

Sen de Topluluğumuzun Bir Parçası Ol

Yazarlık başvurusunu ile ilgili açıklayıcı bilgilere yukarıdaki buradan ulaşabilir.
Direkt başvuruyu ise aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.
https://goo.gl/forms/7gtKei53ddxYgTfG3

Kaynak: http://www-03.ibm.com/press/tr/tr/pressrelease/53226.wss Erişim Tarihi: 16.01.2018 Saat: 15:59

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.