Öncelikle herkese merhabalar. Her yazın gelişini yere düşen ilk cemre misali televizyon da gösterilen Doktorlar dizisi ile anladığımız son yıllarda alternatif olacak dizileri sizler için yazı serisi haline getirdim.

Özellikle yazı evde oturmayı planlayan arkadaşların bu yazı serisini takip etmelerini öneririz.

Genellikle izlenilen diziler arasında hemşire rollerinin bu kadar az olması  meslekle ilgili dizi izleyecek  insanlar için dizi ararken seçenekleri azaltmaktadır. Hastane dizileri arasında özellikle hemşirelere yer verilen bir dizi bulmak oldukça zor. Bizde sağlık ekip işi evet, televizyonda da bu kural bozulmuyor diyerek yazı serimize geçiyoruz.

Listemizde House dizisinin olmadığını en başta söyleyebiliriz. İlk yayınlandığı zamanlar Nurse Jackie ile paralel senaryolar olduğu düşünülen aslında apayrı dünyalar vaad etmektedir.

Dizi  izleyiciler için  kara mizah denilince ilk akla gelen örneklerden biri olmayı sunuyor. Ancak mizah kelimesine aldanmamak gerektiğini de söyleyebiliriz. Başrolümüzde ki Nurse Jackie’nin  güçlü, her şeye rağmen yıkılmayan ve herkese güç veren, hazır cevap karakterinin altında ona güç veren ilaç bağımlılığı perde arkasını aktarıyor. Acil serviste görev yapan hemşiremiz aile, iş ve hepsinin içine alan sosyal ilişkiler konusunda çıkış kapısını  vicadon ve addreball ile buluyor. 2009 ‘da başlayıp 6 sezon süren belki de bu tarzda en uzun sürekli dizilerden biridir.

İyi seyirler.

İzledikten sonra yorumlarınızı yazımızın altına yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.