Neredeyse 2006 yılından beri blog yazıyorum. Hemşirelik bölümünü okurken ise kendimce dijital ortamda gazete ve dergi çıkarmıştım. Bir çok platformda blog yazarlığı yaptım. Bu platformların içinde Turkcell, Milliyet Blog, Radikal, Tek Doz Dijital bulunmakta.

Sonrasında kendi platformlarımı kurmaya başladım. Şuan neredeyse bir kaç proje gizli ilerliyor. 8-9 tane platformum bulunmakta. Bu süreçte deneme yanılma yöntemi ile çok şey öğrendim.

Sonrasında blog yazmanın ve blog okumanın mesleki gelişimi artırdığını düşünmem üzerine bu konuda Koç Üniversitesi’nde ‘Mesleki Hemşirelik Blogu Kullanan Hemşire ve Hemşire Adaylarının Hayat Boyu Öğrenme Eğilimlerinin Belirlenmesi’ adlı bir tez yazdım.

Yani bu alanda ciddi birikimlerimin olduğunu düşünüyorum.

Artık bilgi, deneyim ve görüşlerimi paylaşma zamanı geldi. Şimdi kendine blog açmak isteyen, kendi duygu ve düşüncelerini binlerce kişiye ulaştırmak isteyen her hemşirelik ve ebelik mesleği mensuplarına (çalışanlar ve öğrenciler) yönelik bir kurs planladım. Bu kursta niş bir alanda nasıl blogunuzu kuracağınızı, nasıl orijinal içerikler üretebileceğinizi ve bu içerikleri nasıl kitlelere iletebileceğinizi öğreneceğiz.

Bu alanda ön başvuru alarak ilerlemenin iyi olacağını düşündüm. Ön başvurular kesinleşince kursun tarihini, yerini ve içeriğini ileteceğim.

Kursun tam bir gün (09:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00) sürmesini planlıyorum. Çoğunluğun isteğine bağlı olarak ise 18:00 – 22:00 arası iki gün olarak da planlayabiliriz. Kursu İstanbul (Avrupa-Anadolu), Ankara ve İzmir illerinde planlayabiliriz.

Kurslarımızın çok kalabalık olmaması için 15 kişilik grubun uygun olduğunu düşündüm. Kurumunuzda ve okulunuzda kursu düzenlemek isterseniz benimle ayrıca iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca her kurs içinde çekilişle bir kişiye kitap hediye edeceğiz.

Ücret konusunda ise çalışan hemşire ve ebelerden 100 TL, öğrenci hemşire ve ebelerden ise 75 TL olarak planladık. Bu ücretin çok olduğunu düşünüyorsanız ileride kariyerinizde büyük bir etki yaratacak olan tanınma ve niş bir alanda blog ile para kazanmanın bedeli karşısında çok küçük bir yatırımdır. Yani içeceğiniz 4-5 Starbucks kahvesinin karşılığında geleceğinize büyük bir yatırım yapabilirsiniz.

Hemşire ve Ebeler İçin BLOG YAZARLIĞI Kursu – Ön Başvuru Yap

Kurs ile daha fazla bilgiyi aşağıdaki iletişim kanallarımızdan alabilirsiniz.
E-mail: saglikatolyesi@gmail.com
Cep: 0541 667 67 91

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.