Merhaba Değerli Sağlık Atölyesi Okuyucuları;

Platformumuz neredeyse bir ayını geride bıraktı. Sizlerin desteği ile belirli bir kalite çizgisinde yayın hayatımıza devam ediyoruz, edeceğiz. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

Bu süreçte sizlerin mesleki bilgi seviyesini artırmak amaçlı kaliteli içerikleri sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Bu konuda aşağıda hemşirelerin en sık yaptığı, öğrenci hemşirelerde ise yaparken korku oluşturan bir uygulama olan enjeksiyon tekniklerini konu aldık.

Doğru enjeksiyon tekniklerini bilmek kadar hastanın tekniğe uygun olarak psikolojik ve fizyolojik olarak hazırlanması gerekmektedir. Bu bilgileri de en yakın zamanda sizlerle buluşturacağız.

İyi bir hemşire hastasına en az zarar ile en fazla fayda sağlayandır. Unutulmamalı ki; hemşirelik mesleği hasta ile direkt iletişim kuran bir meslektir. Bizim için önemsiz gibi görünen, uygulaması kısa süren uygulamaların özensiz yapılması hemşirelikte halkla ilişkiler konusudur. Bu mesleğin imajına etki eden büyük bir faktördür.

Salford University’nin hemşirelerin klinik yeteneklerini artırmak için hazırladığı enjeksiyon teknikleri adlı videoyu buradan veya aşağıdan izleyebilirsiniz.

**

Sen de Topluluğumuzun Bir Parçası Ol

Yazarlık başvurusu ile ilgili açıklayıcı bilgilere buradan ulaşabilir.
Direkt başvuruyu ise aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.
https://goo.gl/forms/7gtKei53ddxYgTfG3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.