Koç Üniversitesi Hastanesi acil servisinde çalışırken çok değerli ekip arkadaşları edindim. Uzun süreler aynı ortamda çalışınca hayatınızda farklı bağlar kurduğunuz kişiler oluyor. Birbirimizden çok şey öğrendiğimizi de söylemek isterim.

Acil Servis hastanenin tüm birimleri gibi özverili çalışmanız gereken bir alandır. Hastanede ki her birimin kendine has özellikleri vardır. Bu özellikler o bölümde çalışan hekim, hemşire, portör gibi tüm çalışanların hayatına yansır. Yani ortam şartlarından çok etkileniriz. Örneğin ne zaman, nasıl bir hastanın geleceği belli olmayan bir birim olan acil serviste bu şartları mümkün olduğunda optimal düzeyde tutmak gereklidir.

Bunun için birbirini anlayan bir ekip şarttır.

Çoğunluğu Koç Üniversitesi Hastanesi Acil Servis Ekibi tarafından kaleme alınmış bir kitabı lordbahis önermek istiyorum. Kitabın adı: Travma : Acil Servis Yönetimi

Kitabın büyük bir çoğunluğunu hekimler kaleme almış olsa da, acil serviste hemşire olarak birlikte çalıştığım Nurten Sütçü arkadaşımın ise Travmada Hemşirelik Hizmetleri adlı bölümü ele alması çok güzel bir durum.

Kitap alanında aynı konuya hem hekim hem de hemşire gözüyle bakan tek kitaptır.

Dilinin çok sade ve anlaşır olması nedeniyle travma ile ilgilenen hekim, hemşire, paramedik, acil tıp teknikerleri vs gibi tüm sağlık çalışanları tarafından kolayca anlaşılabilmektedir.

Kitabı almak isterseniz aşağıda yer alan linklerden sipariş verebilirsiniz.

Aşağıda kitap hakkında bölümünü okuyabilir, görsellerini inceleyebilirsiniz.

**

Travma bir ekip işidir.

Bir orkestranın birlikte bir eseri başarılı bir şekilde icra etmesi gibi, travma ekibin de başarılı bir iş yapabilmesi için tüm ekip üyelerinin birlikte, ahenk içinde çalışması gerekmektedir. Kitabımızda travma hastalarının hastane öncesi triyajları, bakımları, transportları sonrasında acil servise geldiklerinde nasıl stabilize edilmesi gerektiği, nelere dikkat edilmesi ve spesifik organ yaralanmalarına acil servis yaklaşımları anlatılmıştır. Bununla birlikte sadece spesifik organ yaralanmalarının anlatımı ile yetinilmeyerek aynı zamanda olayın oluş şekline göre ortaya çıkabilecek yaralanmalarda kinematik bölümünde detaylı şekilde açıklanmıştır. Kitabımızın, acil servis sonrası yoğun bakım tedavisi, travmalı hastalara uygulanabilecek girişimsel işlemler ve travma ile uğraşan hemşire arkadaşlarımıza yönelik travma hemşireliğinin faydalı olacağını düşünmekteyiz.

Eser Adı: Travma : Acil Servis Yönetimi

Yazar adı : Doç. Dr. Can Aktaş / Doç Dr. Baki Ekçi

Yayınevi : Yeditepe Üniversitesi Yayınevi

Orijinal dil: Türkçe

Türü : Tıp

Cilt Bilgisi: Amerikan dikiş

Kağıt Bilgisi: Mat Kuşe, tamamı renkli

Basım Tarihi: Aralık 2017

Basım Bilgisi: 1. Baskı

Sayfa Sayısı: 613

Kitap Boyutları: 15 cm x 21 cm x 1,3 cm

Barkod No: 9789753070737

Çıkış tarihi : Aralık 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.