Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, 15 Mayıs 2018 tarihinde Florence Nightingale’in hemşirelik bilim ve bakım meşalesini yaktığı İstanbul’da, Nursing Now küresel kampanyasının Türkiye’de başlatılmasına yönelik bir etkinlik düzenleyecektir.

Hemşirelik Haftası Sempozyumunun bir parçası olarak yer olan bu etkinlikte, Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından Nursing Now kampanyasında yer alacak aktivitelerin de tanıtımı yapılacaktır.

14-15 Mayıs 2018 tarihinde planlanan sempozyum, aynı zamanda Koç Üniversitesinin 25. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla damga vuracak aktivitelerden biridir.

Sempozyum, Uluslararası Hemşireler Birliği’nin 2018 Uluslararası Hemşireler Günü nedeniyle yayınladığı ‘Hemşireler: Öncü Bir Ses- Sağlık Bir İnsan Hakkıdır’ teması  ile ilişkili olarak Türkiye’de hemşireliğin güçlendirilmesine yönelik stratejileri kapsayacaktır.

Türkiye Sağlık Bakanlığı, Türkiye’deki Hemşirelik Okulları ve çeşitli sağlık kurumlarından 300’den fazla kişinin etkinliğe katılması beklenmektedir.

Mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşabilmek için Türkiye’de hemşirelik eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarında ve sağlık kuruluşlarında canlı yayın (webinar) ile sempozyumun izlenmesi sağlanacaktır.

Türkiye’de Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi hemşirelik mesleğinin güçlendirilmesi amacıyla ülkenin hemşire liderleri ile işbirlikleri kurmuştur ve kurmaya devam etmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.