Cumhurbaşkanlığı rejimine geçildikten sonra kurumsal değişim ve dönüşümler geçirmeye devam ediyor. Yapılan son değişimde ise tüm Cumhurbaşkanlığına bağlı bakanlıkların logoları değiştirildi.

Bir kurumun imajını en iyi yansıtan olgulardan biri ise kurum ve kuruluşun logolarıdır. Logolar üzerine yazılmış onlarca makale ve tez bulunmaktadır.  Bir çok anlam içerebilmesi sebebiyle kurumlardaki değişimler ile logolarının da değiştiğini görebiliyoruz. Aşağıda bir kaç markanın zamanla logolarının değişimini görebilirsiniz. 

Related image
Peugeot Logosu
Related image
Ford Logo
Image result for logo değişimleri
Mercedes Logo
Image result for logo değişimleri google
Apple Logo
Image result for logo değişimleri google

Şimdi Sağlık Bakanlığı’nın yeni logosuna bakalım. 

Sağlık Baklanlığı Yeni Logo

Bir de eski logoya bakalım. 

Image result for sağlık bakanlığı png
Sağlık Bakanlığı Eski Logo

Sadece Sağlık Bakanlığı’nın logosunun değil, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm birimler ile tüm il sağlık müdürlüklerinin de logoları değiştirildiği görülmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın sitesinde ise logoların uygun şekillerde kullanımı ile ilgili açıklamalara yer verilmiştir. Faydalanmanız dileğiyle. 

Kurumsal kimlik kılavuzu, kurum kimliğini oluşturan tüm tasarım öğelerinin kullanım biçimlerini açıklayan kitapçıktır. Kılavuz; logo, amblem gibi tanıtıcı işaretlerin yazı karakteri, punto, renk, ölçüler gibi tüm özelliklerini belirtmenin yanı sıra bu işaretlerin bayrak, flama, afiş, antetli kağıt gibi yüzeylerde uygulanış biçimlerini açıklar.

Kurumsal kimliğimizi ifade eden ve tanımlayan bu kılavuzdaki her bir unsurun gerektiği yerlerde, tarif edilen standartlarda hassasiyetle kullanılması, kurumsal bütünlüğümüzün devamlılığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Kurumsal Kimlik Klavuzunu İndirmek İçin Tıklayınız

Sağlık Bakanlığı Logolarını İndirmek İçin Tıklayınız

Bakanlık Genel Müdürlüklerin Logolarını İndirmek İçin Tıklayınız

İl Sağlık Müdürlükleri Logolarını İndirmek İçin Tıklayınız

Sağlık Bakanlığı Yeni Web Sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.