Görsel URL: https://beamingnotes.com/wp-content/uploads/2017/03/cby.png

 

Hemşirelik; bireyin sağlığını koruyan, geliştiren ve hastalık durumunda ise tedavi süreci boyunca önemli rolleri olan bir meslektir. Hemşireler bu rollerini yerine getirirken çalışma şartlarından kaynaklanan birçok olumsuzluk yaşamaktadırlar.

Ülkemizde hemşirelikte uzmanlaşmaya yeterince önem verilmemesi, kariyer planlaması eksikliği ve belli bir standarttı olmayan çalışma saatleri hemşirelerin yaptıkları işten ve yaşadıkları hayattan doyum almalarını olumsuz etkilemektedir.

Bireylerin hayattan doyum almalarını sağlayan en önemli faktör ise “kendini gerçekleştirme” adı verilen ve kısaca bireyin doyum aldığı bir alanda kendini geliştirmesi olarak açıklanan durumdur.

Monoton, kariyer planlaması olmayan ve düzensiz çalışma saatlerine sahip hemşireler “kendini gerçekleştirme” adına online kurs platformlarını kullanmalarını öneriyoruz.

Aşağıda birçok online kurs platformundan biri olan Udemy’i sizlere tanıtıyoruz.

Udemy, Eren Bali tarafından ilk önce Türkiye’de kurulan ve sonra başarısız olunca Amerika’ya taşınan ve orda milyonlarca dolar yatırım alan online bir kurs platformudur. Bu kurs platformunda binlerce kurs ve bu kursları takip eden milyonlarca kursiyer bulunmaktadır. Udemy’de yazılım, tasarım, fotoğrafçılık, dil, sağlık, bebek masajı, işletme, matematik ve daha birçok alanda kurslar yer almaktadır. Bu online kursları alarak kendinizi bahis com
geliştirebilirsiniz ya da uzman olduğunuz bir alanda kurs hazırlayarak Udemy’e yükleyip gelir elde edebilirsiniz.

Udemy online kurs platformunun birçok avantajı var. Örneğin satın aldığınız kursu istediğiniz zaman istediğiniz yerden takip edebilir, ömür boyu erişime sahip olabilir ve kursa puan verip kursu hazırlayan kişi ile direkt iletişim kurabilirsiniz.

21. yüzyılda hemşireler Udemy ve benzeri online kurs platformlarını kullanarak doyum aldıkları bir alanda kendilerini geliştirebilirler.

Uzmanlaştıkları alanlarda kurslar hazırlayıp bu tür platformlara yükleyip gelir elde edebilirler. Aynı alanla ilgilenen kişilerle tanışarak birlikte güzel projeler ortaya koyabilirler. Düzensiz çalışma saatlerine, kariyer planlamasının olamamasına ve tüm monotonluklara rağmen bu tür platformlar sayesinde kendi kariyer planlarını yapabilirler.

**

Bu içerik hemşirelik mesleğine gönül verenler tarafından hazırlandı.

Sende gönül verdiysen içeriği arkadaşlarınla paylaşayarak bize destek olabilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.