Görsel URL: http://www.thebluediamondgallery.com/handwriting/images/jurisprudence.jpg

 

Texas BON başvurularını yaparken sıralamanın önemini daha önce yazmıştım. Ben bu konuda bazı yanlışlar yaptığım için sürecim çok verimli işlemedi. Birkaç kez Texas BON’a e-posta gönderdim, ancak genelde yanıt alamadım. Bu nedenle telefonla sormak zorunda kaldım.

txbon-status

ABD’de Board of Nursing (BON) denen kurumlar devlet kurumları, bu nedenle bizdeki devlet bahislion kurumları gibi. Telefonla her aradığımda en az 30 dakika bekledikten sonra ya pes ettim ya da biraz daha bekleyip görüşmeyi başardım. Neyse ki aramaları Skype üzerinden yapıyordum, çok masraflı olmadı.

Başvuruyu yollayıp ücreti ödedikten sonra yukarıdaki fotoğrafta göreceğiniz listeniz yayınlanıyor. Başta tüm hanelerin yanında Not Completed yazıyor. Zamanla süreciniz işledikçe burada ilgili işlemin tamamlandığı tarihler yazmaya başlıyor.

Ben tüm belgelerimi ve başvurularımı birlikte yolladığım için bazıları Texas BON’da dosyam açılmadan ulaşmış oldu. Henüz bir dosyam olmadığı için de bunları bir kenara koymuşlar, daha sonra da bakma gereği duymamışlar. Yaptığım telefon görüşmeleri sonrası hepsi halloldu.

Şu anda ATT (Authorization to Test) belgesi almak için tek eksiğim Nursing Jurisprudence Ezaminationolarak görünüyor. Bu sınav Texas BON web sitesi üzerinden yapılıyor. Herhangi bir ek sınav ücreti ödemiyorsunuz. Sınav Texas BON yasa ve yönetmelikleri ile ilgili, hukuki bir sınav. Hemşireleri ilgilendiren yasa, yönetmelik ve kuralları bildiğinizden emin olmak için yapılıyor. Sınav için gereken tüm bilgiler web sitesinde var. Sınavı kendi bilgisayarınızın başında, isterseniz bu yönetmeliklere bakarak yapabiliyorsunuz. Geçemezseniz ertesi gün tekrar alma hakkınız var.

Ben şu anda bilinçli olarak bu sınavı erteliyorum. Çünkü sınavı geçer geçmez ATT onayım gelebilir. Bu da 75 gün içinde NCLEX’e girmemin gerekeceği anlamına geliyor. Henüz sınav hazırlıklarım tamamlanmadığı için biraz zaman kazanmak adına bekliyorum.

**

Bu içerik hemşirelik ve ebelik mesleğine gönül verenler tarafından hazırlandı.

Sende gönül verdiysen içeriği arkadaşlarınla paylaşayarak bize destek olabilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.