Görsel URL: https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/3315845/3315845-728xauto.jpg

 

Etrafımda bir çok hemşirenin bana sorduğu bir soru var. Hocam devlet atamasında atanayım mı? Bu konuda daha önce ilgili dört yazımı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Sonrasında ise KPSS’ye girecek tüm ebe ve hemşireleri yazının sonuna doğru alalım. Bir kaç kelam edeceğim.

Atama Yapmak İsteyen Hemşire ve Ebelere Tavisyeler – Atanma Kararı Verme

Özel Hastanelerde Çalışan Hemşirelerin Devlet Ataması Yapma Nedenleri ve Yöneticilere Öneriler

2018 Yılı Tahmini Hemşire ve Ebe Maaşları

Atandın, Peki Ya Mutlu Olabilecek Misin?

KPSS. Açılımı ile Kamu Personeli Seçme Sınavı.

Ülkemizdeki mezun olan tüm hemşireler neredeyse en az 1 kez girmiştir. KPSS; devletin koruyucu, kollayıcı ve garantici bakış açısı ile tüm hemşireler için rahat hayat sürecinin aşamasıdır.

Son zamanlarda devletin yaptığı sözleşmeli hemşire ve ebe alımlarında boşalan özel hastanelerdeki kadrolar ile ilgili büyük sorunlar mevcut. Kalan hemşire ve ebeler açığı kapatmak amaçlı zor şartlar altında çalıştırılmakta ve özel hastanelerin baskısı altında bırakılmakta. Bu durum kendi içinde kısır döngü yarattığı için kalan hemşire ve ebeler en yakın devlet atamaları için yarın KPSS için rapor vs alarak şanslarını denemeye çalışacaklar.

Bu konuda hemşirelere ve ebelere hak veriyorum.

Neden mi?

Siz çalışanlarınıza kar yapacaksınız diye insancıl çalışma şartları sunmuyorsanız, elinizdekileri de kaybetmeyi göze alacaksınız. Bir çok özel hastanenin bu aralar hemşire sıkıntısı çektiğini biliyoruz. Maaş zamları düşünülüyor. Fakat bu maaş zammı kişinin insancıl hayat şartlarına yaklaştırmayacaktır. Ekonominin nasıl olduğunu görebiliyorsunuz. Enflasyon vs. Bunun için her hemşire ve ebenin finans okuryazarı olmasını istiyoruz.

Tüm Hemşireler ve Ebeler Finans Okuryazarı Olmalı. Neden Mi?

Ayrıca devlet atamaları ile hemşire ve ebeler yaşamak istedikleri hayatlarından vazgeçme durumu ile karşı karşıya kalıyorlar. Bazen atama durumu ile eğitimini devam ettiremiyor. Ailesinden uzakta yaşamak zorunda kalıyor. Bu kadar sıkıntıyı çekmesinin nedeni daha kaliteli bir hayat yaşamak istemesi ve sömürülmekten bıkmasıdır. Hangi durum ile karşılaşacağını bilemeyerek radikal bir karar ile atamalarını yaparak bilinmeyen denizlere açılarak riskler almaktadırlar.

Herkes ideallerinin peşinden koşmak zorunda değil. Her hemşire ve ebenin ideallerinin peşinden koşarken haklarının sömürülmesine izin vermemesi gerekir. Tamahkar bir birey olmayarak kendimizi yönlendirmeliyiz. Bu atama dahi olsa.

Kısaca KPSS’den yeterli puanı alarak kendinizi biraz daha rahatlatabilirsiniz. Güvence altına alabilirsiniz.

Unutmayın ki mutlu olmadığınız her iş yerinin sizin için bir anlamı olmayacaktır. Bu atamayla gittiğiniz garanti bir devlet hastanesi dahi olsa.

Ayrıca hangi şartta olursa olsun modern sistemin kölesi olmayın!

Şimdiden KPSS’ye girecek tüm hemşire ve ebe adaylarına başarılar dilerim.

Aşağıdaki şarkı ise sizlere gelsin.

**********

Dünya çok hızlı değişiyor.

Hemşirelik camiasının bu değişime ayak uydurabilmesi için hayat boyu öğrenmeye önem vermesi gerekmektedir. Hayat boyu öğrenen hemşireler oluşturmak için Sağlık Atölyesi ve Dijital Hemşire bloglarını kurduk.

Bu anketle Sağlık Atölyesi ve Dijital Hemşire bloglarının hayat boyu öğrenmenize etkisini ölçmeye çalışıyoruz.

Bu çalışmaya destek vermeniz bizim için çok elzemdir. Çünkü bu çalışma sonunda ulusal çapta bir değişim dalgası yaratabiliriz.

Ne kadar çok hemşirelik camiası mensubuna ulaşırsak çalışmadan çıkan verilerin güvenliği ve hemşirelik mesleğine katkısı fazla olacaktır.

Desteklerinizi bekliyoruz.

Aşağıda çalışmanın linki yer almaktadır.

Daha güzel şartlarda yaşamak ve çalışmak amaçlı 4-5 dakikanızı ayırmanızı rica ediyoruz.

Unutmayın, damlaya damlaya göl olur.

https://goo.gl/forms/8isSf4Du6z3lZ5BE3 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.