09.04.2018 tarihinde, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanıp,  Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü’ne gönderilmiş olan kanun tasarısı, 10.04.2018 tarihinde, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Müdürlüğü tarafından, ivedi ve günlü ibaresiyle ilgili kurumlara gönderilmiştir. Kurumlar arasında yer alan YÖK, 12.04.2018 tarihinde e-posta ile yasa tasarısı taslağını üniversitelere göndermiş,  17.04.2018 tarihi saat 12:30’a kadar görüşlerini e-posta yolu ile bildirmelerini istemiştir. Bu yasa tasarısı taslağının YÖK tarafından hangi üniversitelere gönderildiği bilinmemektedir.

THD’nin bu tasarı taslağından 16.04.2018 tarihinde saat 14.30 civarında farklı illerde elitbahis çalışan iki değerli öğretim üyesi meslektaşımızın bildirmesi üzerine haberi olmuştur. Derneğimiz yönetim kurulu ivedi olarak çalışmaya başlamış, hukuk bürosu ile de istişarede bulunarak ekte yer alan görüşü oluşturmuştur. İlgili yazı, 18.04.2018 tarihinde Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü’ne ve Sağlık Bakanlığı’na iletilmiştir.

Duyarlı davranışlarından dolayı, bu iki değerli meslektaşımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Not: Yasa tasarısı taslağının tamamı, THD’ye geç ulaştığı için, aynı yasa tasarısı taslağında yer alan, hemşirelik özlük haklarından başlamak üzere hemşireliği ilgilendiren diğer konularla ilişkili maddelere yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

THD Genel Merkez

 

Aşağıda yukarıda belirttiğimiz görüşümüz ile ilgili ekler bulunmaktadır. 

Ek 1

Ek 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.