Gördüğüm bazı şeyler ve kırgınlıklarım dolayısıyla yazdığım yazımda hatalı olduğum noktalar bulunmaktadır ve öğrendiklerim ışığında şunları belirtmek istiyorum ki;

  • Bu kongre öğrenci derneklerinin kabul edildiği nadir kongrelerden dumanbet biri olmuştur.
  • Kongrede ilk defa oturum başkanları öğrencilerden seçilmiş adillik açısından başkanlar kura ile belirlenmiştir.
  • Değerlendirme kriterleri öğrenci komisyonu ve öğrenci hemşireler derneği ile paylaşılmış içerikle birlikte sunum becerisi aynı zamanda araştırmaların kısımlarının doğru yazılıp yazılmadığı değerlendirilmiştir.
  • ÇOMÜ deki öğrencilerin hazırladığı 4 çalışma red edildiği halde öğrencilerin hevesleri kırılmasın diye kabul yazısı gönderilerek kongreye dahil edilmiştir.
  • Tüm kongrelerde soğuk yiyecekler verilirken bu kongrede sıcak yemek servisi yapılmış kalabalık dolayısıyla yoğunluk meydana gelmiştir.
  • İlk defa hocalar yerine öğrencilerin konuşmalarda ön plana çıkması sağlanmaya çalışılmıştır.

Yazım kırıldığım bazı tavırlar ve aklıma takılan sorular doğrultusunda aklıma takılan soruların cevapları aranmadan kaleme alınmış olup kongrede bizler için emek vermiş THD öğrenci komisyonu, OHDER ve ÇOMÜ SYO düzenleme kurulundan özür diliyorum.

Saygılarımla..

Elif Ocaktan –

1 Yorum

  1. Bu ülkede insanın fikir belirtme hakkı yoktur. Tükürdüğünü yaratırlar adama. Bu öğrenci arkadas not kaygısıyla belki tehtitle özür dilemeye zorlanmistir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.