İçimizdeki müziğin, dansın ve edebi kurgunun izlerini sözcüklerin ötesinde imgeler, sesler ve eylemin içinde araştırıyoruz.

Merak et, hareket et, paylaş!

Çatı Atölye’den DANSDRAMA Atölyesi

Atölye Amaç:

Atölyenin amacı katılımcıların oyun, dans ve dramatik etkileşim aracılığı ile kendisine  estetik bir mesafeden bakması, kendi bedenine ve etkileşimde bulunduğu diğer kişilerin bedenine ilişkin farkındalığının artmasıdır.

Atölye Kazanımları ve Program: 

Atölye süresince kişinin kendisi üzerine düşünmesi hedeflenmektedir. Süreç “spontanlık”, “yaratıcılık”, “eylem metotları” ve “şimdi burada” ilkeleri ile işler. Değişim; yeni varoluş denemeleri, doğaçlamalar, birbirinden öğrenme, yalnız olmadığını görme gibi pek çok iyileştirici etmenin varlığında gerçekleşir.

Hangi Durumlarda Atölye Fayda Sağlayabilir? 

Dansdrama Atölyesi, kendisi üzerine soruları olan, sorgulayan, farklı yönlerini keşfetmek isteyen bireyler için uygundur.

Yöntem:

Atölye, “Psikodrama”, “Yaratıcı Hareket” ve “Dans Terapi” tekniklerinde uzmanlaşmış yürütücüler aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Kimler Katılabilir?

18 yaş üstü tüm bireyler için uygundur.

Atölye Süresi:

8 oturum ve her bir oturumun 150dakika sürmesi planlanmıştır.

Kişi Sayısı:

Gruplar 10 üyeden oluşmaktadır. Grubun ilk 3 oturumu açık grup (yeni üye alımına açık) ilkesiyle yürütülecektir. Grup 4. oturumdan itibaren yeni üye katılımına kapanacaktır.

İkinci oturum tarihi: 26 Aralık Çarşamba, 19:30 

Buradan kayıt olabilirsiniz.

Ücret:

Her bir oturum ücreti 150TL + KDV’dir.

Başvuru ve Bilgi İçin:

kayit@catiatolye.com

Uzmanların Biyografisi:

Barış Tok

Psikolog, Psikodramatist ve Dans Terapisti’dir. Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde eğitici olarak çalışmaktadır.

İnanç Sümbüloğlu

Uzman Klinik Psikolog, Psikodramatist ve Yaratıcı Hareket Lideri’dir. Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde eğitici olarak çalışmaktadır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.