23 Kasım 2017 tarihinde YÖK tarafından düzenlenen Hemşirelik Eğitimi Lisans Çalıştayı’nın raporu yayınlanmıştır.

Rapor YÖK’ün web sayfasında yer almakta olup buradan ulaşabilirsiniz.

Hemşirelik mesleği ile ilgili uzaktan yakından ilgisi olan herkesin bu raporu okuması elzemdir. Raporu inceledikten sonra rapora ilişkin geribildirimleriniz bizim için değerlidir.

Katkınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

2 YORUMLAR

  1. YÖK Hemşirelik Lisans Eğitimi Çalıştayı Raporu hakkında.
    YÖK Hemşirelik Lisans Eğitimi Çalıştayı Raporunu okuduktan sonra yıllardır kafamı kurçalayan ve cevabını bulamadığım bir çok soru tekrar gün yüzüne çıktı. Birincisi eğitimin kalitesini şu anda eğitim veren ve eğitim alan kişilerin nitelik ve nicelikleri ile mi ölçmeliyiz yoksa eğitilmiş ve hizmet vermekte olan profesyonellerin uyguladığı hizmet sonucu ortaya cıkan hizmetlerin kalitesini mi ölmeliyiz diye düşünüyorum. İkincisi ülke genlinde yüksek öğretimle ilgili tüm karar ve yasaları çıkaran uygulatan Yüksek Öğretim Kurumunda (YÖK) hemşire akademisyenleri temsil eden bir hemşire var mıdır varsa sorumluluğu nedir.

    • Merhaba Gülseren hanım; ülke çapınca hemşirelik kalite parametreleri belirlenmelisinin gerektiğini düşünüyorum. Belirttiğiniz parametrelerde bir yerde bozulma varsa tüm sistemi etkileyecektir. Sorun parametrelerin ölçülmesini sağlamaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.