Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ne tam burslu olarak kabul edildim ve dört yıllık eğitimimin ardından okulumdan birincilik ile mezun oldum.

Koç Üniversitesinden mezun olduğumda işim hazırdı; mezuniyetten bir ay sonra Amerikan Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesinde Yoğun Bakım Hemşiresi olarak çalışmaya başladım ve üç yıl aynı klinikte çalıştım. Çalışma hayatımın ikinci yılında Koç Üniversitesi’nde ‘Hemşirelikte Yönetim’ anabilim dalında yüksek lisans eğitimime başladım. Hem yoğun bir çalışma hayatı hem de eğitimime devam etmek yorucuydu fakat hemşire olarak mesleğime katkı verebilmek için bu adımı atmam gerekiyordu. Çok severek çalıştığım kliniği, akademisyen olmak için bıraktım. Şuan doktora eğitimime devam ediyorum ve bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışıyorum.

Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’nda, eğitimim boyunca çok başarılı akademisyenler ile birlikte çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Koç Üniversitesi bana okul ve iş hayatında büyük bir aile olunabileceğini öğretti. Koç Universitesi mezunu iseniz etrafınızdakilere hemşireliğin iğne yapmaktan ibaret olmadığını, insan sağlığını yükseltmedeki vazgeçilmez gücünüzü göstermiş olacaksınız.

Denizyıldızı etkisine inanıyor ve bu umutla öğrencilerime örnek olmayı hedefliyorum.

Yazı Serisinin Tümüne aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.