Türkiye’nin ilk uluslararası akreditasyona sahip Hemşirelik Fakültesi’nde seçkin akademik ve idari çalışma arkadaşlarım ile, dünya standardında bir ortamda çalışmaktan onur duyuyorum.

Hemşirelikte profesyonel bakış açısının değişimi ve gelişimi, öğrencileri de etkilemektedir. Öğrencilerin, profesyonelliğe ilişkin algısında, okul ile olan etkileşimleri, klinik deneyimleri ve çalışma gruplarının etkisi olduğu bilinmektedir.

Biz de, fakültemizde öğrencilerimize, dünyanın önde gelen hemşirelik fakülteleri örnek alınarak ve onların standardında hazırlanmış özgün bir hemşirelik müfredatı ile; insan yaşamının değerini, hasta başı hemşirelik bakımını, uluslararası ölçütlerde teknolojik donanıma sahip simülasyon laboratuvarlarımızda kanıta dayalı uygulamalar ile öğretiyoruz. Yaptığımız uluslararası bağlantılar ile öğrencilerimizin değişik ülkelerde bilgi ve deneyim kazanmaları için onları yüreklendiriyoruz.

Fakültemiz bünyesinde bulunan SANERC (Semahat Arsel Nursing Education and Research Center) ile Türk Hemşirelerinin gereksinim duyduğu bilgi ve becerileri güncellemelerine katkı sağlıyoruz. EÇADEM (Engelli Çocuğu Olan Annelere Destek Merkezi) gibi ödüllü projeler ile topluma hizmet ediyor, diğer hemşirelik fakültelerine örnek oluyoruz.

Misyonumuz, hemşirelik eğitim, araştırma ve uygulamalarında mükemmelliği yakalayarak bilimin sınırlarını ilerletmek, liderlik özelliklerine sahip yetkin hemşireleri yetiştirerek, bireylerin ve toplumun sağlığının geliştirilmesine anlamlı katkıda bulunmaktır.

Başarımızda, Sayın Semahat Arsel Hanımefendi’nin hemşirelik mesleğine ve fakültemize verdiği desteğin önemi büyüktür. Kendilerine Türk hemşireleri ve fakültemiz adına her zaman minnet duymaktayız.

Yazı Serisinin Tümüne aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.