7 Nisan Pazar günü yani dün, bir grup hemşire olarak pazar günümüzü sıcak yatağımızda uyuyarak geçirmeyerek kişisel ve mesleki gelişimimize ayırdık.

Profesyonel olarak hemşirelik kariyerimdeki kendi planladığım ilk kursumu 7 Nisan Pazar günü (tüm gün) yapmanın mutluluğu içindeyim. Mezun olduğumdan beri bir çok panel, seminer ve kongrede yer aldım. Aynı zamanda üniversitede dersler verdim. Fakat kişilerin istekleri ile sadece kendi hazırladığım bir kursa bir günlerini ayırmaları ayrı bir değer taşıdığını gördüm.

7 Nisan’ın Dünya Sağlık Günü olması ayrı bir manidar etki yarattı 🙂

Bu yazımda size kurs günü ile ilgili deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

Kurs günü bana destek olması süreciyle öğrencim Ahmetcan’dan yanımda olmasını rica ettim. Beni kırmadı ve tüm gün yanımda olarak görünmeyen kurs sürecini yönetti. Ahmetcan’a emeği için ayrı bir teşekkür etmek istiyorum.

Blog yazarlığı kursumuza başvurunun yüksek olduğunu daha önce belirtmiştim. İlk kursumuza başvuranların neredeyse hepsi çalışandı. İçlerinde sadece bir tane İstanbul Üniversitesi’nden öğrenci vardı. Çalışanlar ise çok farklı alanlardan ve kurumlardan gelmişlerdi. Eczacıbaşı, Medical Center ve büyük hastane gruplarından katılımcıların olması ayrı Bu çeşitlilik kursun daha fazla zenginleşmesine sebep oldu.

Kurs günü katılımcıların tek tek gelmesi ile heyecanım arttı. Çünkü dijital ortamda az çok iletişim kurmuştuk. Katılımcılar ile tanıştıktan sonra tüm gün sürecek kursumuza başladık.

Kursumuza pür dikkat kesilmeleri ve hayatlarından örnekler vermeleri kursumuzu daha verimli hale getirdi. Ara verdiysek de aralarda bol bol konuşmalı zamanlarımız oldu. Kurs bitiminde ise kendiliğinden konuşma seansı oluştu. Normalde kurs bitimi herkes pılını pırtını toplayıp giderken bizim kursumuzda ise paylaşım sürecinin kendiliğinden olması ayrı bir mutluluk verdi.

Kurs sonrası ise bir Whatsapp grubu kurduk. Amacımız sadece kursta kuru bilgi vermek değildi. Bunun için kurs sonrası edinilen bilgilerin kullanımı, birlikte işler yapabilme ve paylaşımın olması açısından birbirimize destek olmak istiyorduk.

Gerçekten böyle güzel bir sinerjinin oluştuğu bir kurs sonrası motivasyonum arttı. Diğer kursların daha iyi olması için elimden geleni yapacağım. Bu konuda bize destek olmak ve kurslarımıza katılmak isteyenler bana ulaşabilir.

İkinci kursumuzu 21 Nisan pazar günü (iki hafta sonra) yapacağız. Şuan çok az kontenjanı kalan kursumuzun da güzel geçmesi için çalışıyorum.

Mayıs ayı içinde İzmir ilinde de bir kurs düzenlemeyi planlıyorum.

21 Nisan Pazar günü kursumuz hakkında bilgilere buradan ulaşabilir ve başvurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.